Opravy důlků na karoserii metodou PDR

Kočár Tomáš
Boňov60
Jaroměřice nad Rokytnou 67551.
Tel.+420737787445
Ič:75380986
Dič:CZ7911085842
email:opravapdr@seznam.cz

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (89 | 93%)
Opravy důlků v karoserii bez lakování metodou PDR
images.jpeg

Co je technologie PDR

Technologie PDR (Paintless Dent Repair) je oprava důlků a promáčklin na karoseriích vozidel.
Je prováděna speciálním nářadím za studena bez porušení původní barvy i laku. Technologie PDR je nekonvenční metodou, která se nejčastěji používá pro opravy karoserií vozidel po krupobití. Oproti konvenčním metodám (tmelení, broušení, lakování nebo výměny celých dílů), jsou náklady na opravu od 30 až 80% nižší, doba opravy se zkracuje z týdnů na hodiny, zachovává původní hodnotu vozidel a je 100% ekologická.
Používané metody technologie PDR
Metoda vnitřní - vytlačování

Technologie PDR používá dvě základní metody opravy. Jednou z nich je metoda vnitřní nebo-li vytlačovací. Pro aplikaci této metody se používá speciální nářadí a nástroje. Zejména se jedná o vytlačovací páky a háky se kterými je možné proniknout téměř na všechna místa karosérie. Vhodnou pákou nebo hákem se přes vnitřní stranu karoserie vymačkává nerovnost do původního tvaru dílu.

pdr_training3.jpg
Metoda vnější - vytahování

Druhou metodou technologie PDR je tzv. vytahování. Tato metoda se používá v případě, kdy není možné se k poškozenému místu dostat pákou nebo hákem z důvodu konstrukčního provedení daného místa karosérie, nebo v případě, když není možné zpřístupnit vnitřní část počkozeného dílu pro metodu vnitřní.
Pro vytažení nerovnosti se používá systém nalepovacích adaptérů (čepů) a reverzního kladiva. Čep je aplikován na poškozené místo pomocí speciálního lepidla. Po vytuhnutí lepidla je reverzním kladivem čep vytažen. Vzniklý výstupek je následně jemně zaklepáván přes speciální důlčík do původního tvaru dílu.

Tato metoda je však pomalejší a nelze ji použít na všechna poškození (např. na ostré zlomy a hrany).

Aby byl výsledek perfektní, tak se opravená místa zalešťují přípravky pro renovaci laku.


 

hqdefault.jpg
S opravami karoserií metodou PDR máme dlouholeté zkušenosti,jak v ČR, tak i v zahraničí.Pokud si to budete přát,přijedeme i za Vámi a vozidlo opravíme buď přímo u Vás doma,nebo ve vašem oblíbeném servisu.Vyřešíme za Vás i pojistnou událost.V případě jakýchkoliv dotazů,se na nás neváhejte obrátit..
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one